loader loader-mb
blog-post-image1
Facebook

Facebook, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın “En”lerini Paylaştı!

Facebook, 2018 FIFA Dünya Kupası’nın sona ermesini takiben platform üzerinde turnuvayla ilgili yapılan paylaşımlarla ilgili istatistikleri paylaştı. 14 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen turnuva süresince Facebook’ta toplamda 383 milyon insan,Dünya Kupası ile ilgili 2,3 milyar etkileşimde bulundu. Facebook’un paylaştığı diğer istatistikler şu şekilde: En çok konuşulan takımlar 1. Brezilya 2. Arjantin 3. Fransa 4. Rusya 5. Meksika.

29 Temmuz, 18 READ MORE
blog-post-image2
Sosyal Medya

Sahte takipçiler influencer pazarlama çalışmalarına zarar veriyor!

Yüksek geri dönüşler getirdiği gerekçesiyle birçok marka influencer pazarlaması için ciddi bütçeler ayırıyorlar. Kanaat önderlerinin ürünleri ile görünmesi, hizmetlerini denemesi için markalar adeta sıraya giriyorlar. Peki bu yöntem gerçekten işe yarıyor mu? Dönem dönem platformlar sahte hesapları temizlese de yine de milyonlarca ölçülecek sayılarda sahte hesapların olduğu biliniyor. Büyük hesapların da çoğu zaman sahte takipçiler ile gündeme geldiğini biliyoruz. Peki bir hesabın gerçekten büyük mü yoksa sahte takipçilerle şişirilmiş mi olduğunu nasıl anlayabiliriz?

25 Temmuz, 18 READ MORE
blog-post-image3
Youtube

YouTube videolarını indirebileceğiniz YouTube Go Türkiye’de yayına giriyor...

YouTube, tamamen yeni ve daha önce kullanılmamış özelliklerle dolu olan uygulaması YouTube Go’yu Türkiye ile birlikte 130’dan fazla ülkede yayına alıyor. Bu yeni uygulama ile birlikte istediğiniz YouTube videosunu telefonunuza indirebilecek ve daha sonra internete bağlı değilken de izleyebileceksiniz. YouTube videolarını nasıl indiririm sorusu artı tarihe karışacak.

20 Temmuz, 18 READ MORE
blog-post-image4
WhatsApp

WhatsApp video sohbet özelliği yayında!

Yakın zamanda sohbet gruplarına yeni özellikler getiren WhatsApp, bugünden itibaren video sohbet özelliğini de yayına aldı. İlk olarak F8 konferansında bu özellik üzerine çalıştığını belirten şirket, özelliği iOS ve Android cihazlar için herkese açtı.

15 Temmuz, 18 READ MORE
blog-post-image5
Instagram

Instagram IGTV içeriklerini haber kaynağına taşıyor!

Geçtiğimiz ay IGTV‘yi yayına alan Instagram, Hikayeler formatındaki etkileşimi henüz bu özellikte yakalayamadı. Her ne kadar düzenli bildirimlerle dikkat çekmeye çalışsada kendi başına bir uygulama olan IGTV’nin sadece küçük bir buton ile haber kaynağına konumlanması ciddi bir dezavantaj. Instagram da bu durumun farkında olmalı ki; IGTV içeriklerini haber kaynağına taşımak için testler yapmaya başladı. Daha önce de uygulamalarda gizli özellikleri test sürecinde keşfetmesiyle ünlenen Jane Manchun Wong, IGTV içeriklerinin haber kaynağında belirmesini takipçileriyle paylaştı.

10 Temmuz, 18 READ MORE
blog-post-image6
Twitter

Twitter son üç ayda 143 bin uygulamayı platformundan kaldırdı!

Twitter kötü kullanıma ait otomasyonların önüne geçmek için başlattığı operasyonu bir üst seviyeye taşıyor. Şirket, paylaştığı bir blog gönderisinde bugünden itibaren Twitter’ın API’sine ulaşmak isteyen yazılım geliştiricilerin yeni bir kayıt sürecinden geçeceğini duyurdu.

5 Temmuz, 18 READ MORE
blog-post-image7
Instagram

Instagram, takipçileri listeden çıkarma özelliğini test ediyor!

Kullanıcılara takipçiler hakkında daha fazla söz hakkı tanımak isteyen Instagram, herkese açık hesapların, takipçi listesinde istemedikleri kişileri listeden çıkarması özelliğini test ediyor. Manuel olarak yapılan bu işlem, aslında bir süredir gizli hesaplarda mevcuttu. Gizli hesaplar bir kullanıcıyı takipçi listesinden çıkardığında, o kişinin içeriklerle ilişkisi anında kesiliyor. Bunun yanı sıra her geçen gün herkese açık hesapların da takipçi listesinden birilerini manuel olarak çıkarma özelliğine kavuştuğunu belirtelim.

30 Haziran, 18 READ MORE
blog-post-image8
SnapChat

Snapchat, Amazon ile görsel arama özelliği geliştiriyor...

Eagle kod adlı bir görsel arama özelliği geliştiren Snapchat, bu özellik sayesinde kullanıcıların Amazon’un listelerini görüntülemesini sağlıyor. Şimdilik Snapchat Android uygulamasının kodunda gizlenen bu özellik, bir düğmeye basıp tutarak bir objeyi, şarkıyı, barkodu ve daha birçok öğeyi tanımalamanızı sağlıyor. Bu yeni özelliğin Amazon’a, Shazam’a ve uygulamanın iş birliği yaptığı diğer uygulamalara veri göndererek çalıştığını da belirtelim. Böylece bir obje ya da barkodu tarattıktan Amazon’daki tüm seçenekleri görmeyi seçebiliyorsunuz.

15 Haziran, 18 READ MORE
blog-post-image9
Google

Güle güle Adwords, merhaba google ADS...

Sanki bir gelenekmiş gibi, kayıplar olmadan değişim gerçekleşemez. Bu nedenle, dijital pazarlama dünyasının favori portmantosuna hoşçakal diyoruz: AdWords. Yanlış okumadınız. Google aslında AdWords’ü aydınlatıyor, ancak yalnızca ismiyle. En üst düzeyde, bu büyük çaplı duyurunun mobil cihazların çoğalması ve kitle merkezli bir zihniyete doğru kayması bekleniyordu. Daha fazla kanala daha fazla kişiye ulaşmanın daha fazla fırsatı, tüm mevcut çözümlerin aynı yerde yaşandığı zamandan faydalanmak için son derece kolay. Bu ve diğer birçok sarsıntı (daha fazla konsolidasyon! Akıllı Kampanyalar!) Google’ın Google Pazarlama İleri’den sonraki bir hafta boyunca, Google’ın Reklam ve Ticaret Kıdemli Başkan Yardımcısı Sridhar Ramaswamy tarafından açıklandı. .

5 Haziran, 18 READ MORE
LOAD MORE